Podwalina PHS1KT

Podwalina PHS1KT

Podwalina PHS1KT
 
Podwaliny wykonywane są pod konkretny przekrój progu HS tak aby elementy ściśle do siebie pasowały. Dotyczy to wszystkich możliwych konfiguracji i rodzajów progów, łączenia z poszerzeniami systemowymi.
Podwalina pod drzwi HS i HST wykonane są z materiału termoizolacyjnego – specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego EPS. W budowie charakteryzuje się specyficzny bardzo twardym drobno- i zamknięto- komórkową strukturą pianki.
 
Wymiary: wysokość 110mm (można wykonać na inne wysokości od 70mm do 250mm, skok co 10mm), szerokość uzależniona od szerokości progu HS, długość 1000mm
 
Istnieje możliwość wykonania podwaliny PHS1KT w dowolnych geometriach na życzenie klienta. Dotyczy to zarówno wymiarów zewnętrznych jak i szczegółów całego przekroju.
 
Materiał: specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego EPS
 
Budowa: w górnej części zwanej głowicą wpuszczona jest specjalna listwa z PCV w kształcie litery „T”. Listwa : usztywnia cały element; stanowi podstawę do przyklejenia specjalnej taśmy rozprężnej w klasie BG 1; stanowi element do którego można mechanicznie przykręcić parapet zewnętrzny.

Głowica jest wyfrezowana z zapięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu HS. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części podwaliny PHS1KT listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do podłoża.

Podstawowe właściwości:
– reakcja na ogień – EUROKLASA E,
– wytrzymałość na ściskanie przy 10 % odkształceniu powyżej 695 kPa,
– współczynnik przewodzenia ciepła – lambda 0,035 W/mK,

Podstawowe właściwości połączenia profilu podokiennego PR01XT z ramą okienną:
– wiatroszczelność – klasa C5 wg. PN-EN 12211,
– wodoszczelność – klasa E900 wg. PN-EN 1027,
– przepuszczalność powietrza – klasa 4 wg. PN-EN 1026

Na podstawie powyższych danych wynika, że na podwalinie PHS1KT możemy postawić HS przy głębokości progu jezdnego 150 mm i przy 1 % (1,0 mm/100mm) odkształceniu względnym o masie 2700 kg na metr długości, a przy odkształceniu 0,5% (0,5 mm/100 mm) – 1200 kg na metr długości.

UWAGA NASZE WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
– kotwy montażowe: 3 sztuki
– taśma rozprężna
– listwa zaczepowa