Poszerzenie PO1KT

Poszerzenie PO1KT

Poszerzenie PO1KT
 
Poszerzenia pod progi drzwiowe i okienne  wykonywane są z materiału termoizolacyjnego – specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego EPS. W budowie charakteryzuje się specyficzną bardzo twardą drobno- i zamknięto- komórkową strukturą pianki.
 
Wymiary: wysokość 110mm (można wykonać na inne wysokości od 70mm do 250mm, skok co 10mm), szerokość uzależniona od szerokości progu, profilu, długość 1000mm
 
Istnieje możliwość wykonania podwaliny PO1KT w dowolnych geometriach na życzenie klienta. Dotyczy to zarówno wymiarów zewnętrznych jak i szczegółów całego przekroju.
 
Materiał: specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego EPS
 
Budowa: w górnej części zwanej głowicą wpuszczona jest specjalna listwa z PCV w kształcie litery „T”. Listwa : usztywnia cały element; stanowi podstawę do przyklejenia specjalnej taśmy rozprężnej w klasie BG 1; stanowi element do którego można mechanicznie przykręcić parapet zewnętrzny.

Głowica jest wyfrezowana z zapięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu, profilu drzwiowego, balkonowego. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części poszerzenia PO1KT listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do podłoża. Poszerzenie PO1KT ma stanowić solidną i ciepłą podbudowę pod wszystkie rodzaje progów drzwiowych i okiennych.  Specjalnie poszerzona stopa ma za zadanie usztywnić i ustabilizować całość.

Podstawowe właściwości:
– reakcja na ogień – EUROKLASA E,
– wytrzymałość na ściskanie przy 10 % odkształceniu powyżej 695 kPa,
– współczynnik przewodzenia ciepła – lambda 0,035 W/mK,

UWAGA NASZE WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
– kotwy montażowe: 3 sztuki
– taśma rozprężna
– listwa zaczepowa